Proces produkcji składa się z wielu ważnych etapów.

     1) Określenie potrzeb
Na tym etapie, wspólnie z klientem, określamy technologię i typ materiału z jakiego ma być wykonana obudowa i forma.

     2) Projekt formy
Na podstawie  pierwszego etapu wykonujemy rysunki form. Zastosowanie nowoczesnych maszyn termoformujących i frezujących, umożliwia nam projektowanie oraz wykonywanie wyrobów o skomplikowanych kształtach. Najnowsze frezarki numeryczne skracają cykl wykonania zarówno form jak i otworów w produkowanych obudowach.

     3) Akceptacja projektu
Wykonane rysunki wysyłamy do klienta.

 
     4) Wykonanie formy
Po akceptacji projektu przystępujemy do wykonania formy. W zależności od wielkości produkowanych serii wyrobów oraz skomplikowania ich kształtów  formy mogą być wykonywane z materiałów modelarskich, żwic i aluminium.

     5) Termoformowanie
Surowcem w tej technologii są płyty z tworzyw sztucznych o grubościach od 0,2 do 12mm. W zależości od potrzeb klienta wykorzystujemy tworzywa takie jak PMMA, poliwęglan, polistyren, ABS, PCW, PP i wiele innych.

     6) Obróbka końcowa
Wszystkie otwory mające się znaleźć w gotowym wyrobie wykonywane są w odrębnym procesie technologicznym. Daje to możliwość różnego ich rozmieszczenia oraz zmiany wielkości i kształtu w dowolnym czasie, bez potrzeby modyfikowania formy.

     7) Wklejanie i mocowanie elementów dodatkowych
Często projektowane przez nas wyroby wymagają umieszczenia w nich takich elementów jak: słupki montażowe tuleje gwintowane, zawiasy, zamki, mocowania wyświetlaczy itp.

     8) Lakierowanie i ekranowanie
W celu uszlachetnienia powierzchni wyrobu i zgodności kolorystycznej z projektem stosujemy także lakierowanie. Stosowane przez nas lakiery i nowoczesne metody ich nanoszenia dają możliwość uzyskania wymaganego koloru, faktury i zapewniają właściwą jakość powierzchni a w szczególnych przypadkach uzyskanie odporności chemicznej. Dla ochrony wrażliwej elektroniki wyroby mogą być pokrywane powłokami ekranującymi. np. miedziowymi i niklowym.
POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ MARTEX - KLIKNIJ TU